REHABILITACJA NIEMOWLĄT I DZIECI / DIAGNOSTYKA ROZWOJOWA

„Nie uczymy ruchów, ale czynimy, aby były możliwe.” K.B. Bobath

Konsultacje chustowe

Dla kogo jest konsultacja chustowa?

Dla wszystkich zainteresowanych noszeniem swoich dzieci w chustach lub nosidłach miękkich, którzy nie mają żadnego doświadczenia w tym temacie. Od podstaw nauczę Cię jak prawidłowo wiązać chustę, dobierzemy wiązanie odpowiednie do wieku i wagi dziecka, a także do Ciebie.

Jak przebiega konsultacja chustowa?

Konsultacja chustowa ma na celu naukę prawidłowego noszenia dziecka w chuście lub nosidle. Szczególną uwagę zwracam na to, aby zachować odpowiednią pozycję dziecka w chuście, tak aby wiązanie było bezpieczne. Istotny jest również stan zdrowia rodzica, który ma zamiar nosić swoje dziecko. Z tego względu przed konsultacją zadaję kilka ważnych dla mnie pytań, które pozwalają na to aby spotkanie takie było przygotowane z myślą o Was. Konsultacja trwa około 1,5 do 2 godzin. Najczęściej odbywa się w Waszym domu, z tego względu, że maluchy są spokojniejsze w otoczeniu, które znają. Preferowane są godziny do południa. Z doświadczenia wiem, że nawet najspokojniejszy maluch popołudniu może być zmęczony i nie koniecznie ma ochotę na nowe doświadczenia.

W trakcie spotkania wspólnie z rodzicem dobieram optymalne wiązania, (zazwyczaj dwa), które są ćwiczone z udziałem dziecka, w razie konieczności do dyspozycji mam specjalnie dociążoną lalkę doradczą.

Po konsultacji wysyłam Wam materiały lub filmy, które pomogą utrwalić świeżo nabytą wiedzę. Pomagam także w wyborze odpowiedniej chusty lub nosidła.

Jestem położną oraz Akredytowanym doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Tytuł ten uzyskałam kończąc szkolenie Akademii Noszenia Dzieci. Obejmowało ono 38 godzin zajęć praktycznych z zakresu techniki i nauczania wiązań z chusty tkanej oraz noszenia w nosidłach miękkich i ergonomicnych. Dodatkowo w trakcie szkolenia utrwalałam wiedzę z zakresu rozwoju psychoruchowego dziecka w pierwszym roku życia. W toku szkolenia szeroko poruszane były zagadnienia, które dotyczą komunikacji opartej na zasadach Porozumienia bez Przemocy, którymi staram się posługiwać w kontakcie z klientami.

Od 2017 roku działam w Świnoujściu i okolicach jako doradca chustowy. Moim wielkim marzeniem jest, aby każda kobieta, miała łatwy dostęp do rzetelnej wiedzy i odpowiedniego wsparcia, w tym trudnym okresie jakim jest początek macierzyństwa. To mój cel, który staram się realizować na co dzień.

Postaram się pomóc uwierzyć Wam we własne możliwości i pomóc w budowaniu bliskiej relacji z dzieckiem.

W celu umówienia się na poradę chustową należy
skontaktować się z Elą Biegun pod numerem telefonu: 535 271 088